Купи!

Шал за масажа

1,590.00 ден

Добијте специјален третман во пределот на вратот и рамената со шалот за масажа. Специјално дизајниран за олабавување на вкочанети и болни мускули предизвикани од секојдневен замор и неправилна положба.

Compare

Опис

Добијте специјален третман во пределот на вратот и рамената со шалот за масажа. Специјално дизајниран за олабавување на вкочанети и болни мускули предизвикани од секојдневен замор и неправилна положба.
Овој масажер совршно се вклопува на вашите раменици за интензивна и ефикасна масажа.
Удобен и компактен дизајн кој може да го употребувате каде и кога да посакате. Во канцеларија, во вашиот дом по напорен работен ден, додека гледате ТВ.
Наменет е за употреба на било кој дел на телото. Дозволете овој масажер да ве одведе далеку од стресот и заморот од секојдневниот живот.
Масажерот со неговиот ергономски облик ефикасно се прилагодува на вашите раменици и ги третира сите болни подрачја. Предизвикани од секојдневните активности.

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот и рамената со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Ги зацврстува мускулите, ја зголемува нивната еластичност и ве прави помалку подлежни на повреди и болки.
Шиатсу масажата се одвива низ кружни движења на ролерите налик притисок со прсти со што се отстранува целата напнатост, вкочанетост и притисок во мускулите.

Масажата ја поттикнува циркулацијата на крвта и лимфата, со што масираното подрачје се затоплува и се смалува мускулниот тонус (напнатост во мирување).
Со редовно користење на масажерот, ќе се ослбодите од мускулната напнатост, ќе ја подобрите циркулацијата и сонот и што е најбитно, ќе се ослободите од секојдневниот стрес и замор

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Шал за масажа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…