Купи!

Ѕвезден ласер

1,390.00 ден

Создадете магија со помош на ѕвездениот ласер, кој ќе ви овозможи вистинска сензација. Разубавете го вашиот дом во секоја пригода и прослава.

Compare

Опис

Создадете магија со помош на ѕвездениот ласер, кој ќе ви овозможи вистинска сензација. Разубавете го вашиот дом во секоја пригода и прослава.
Тајната на ѕвездениот ласер е во моќниот систем од светилки и ротирачка глава која создава неверојатно лајт шоу на секоја површина или во секоја просторија.
Едноставно ставете го уредот во дворот или на терасата, насочете го кон ѕидот и вклучете го.
 
Спецификации:
 • Два режими на ласерска светлина: ѕвезди што се движат или не се движат.
 • Две опции за светлината во движење: црвени / зелени ласери или само зелени.
 • Светлосен сензор: се вклучува во темница, се исклучува на дневна светлина.
 • Нема скали, нема монтажа
 • Нема скршени светилки, нема заплеткани кабли
 • За внатрешна и надворешна употреба
 • Заштедува 99% од трошоците за енергија
 • Вклучува екстра долг дел за надвор и внатрешна база.
 • UL-наведени.
 • Покрива површина до 300 m² на растојание до 100 m.
Пакетот содржи:
 • 1 x ѕвезден ласер
 • 1 x надворешен прилог за инсталирање во почва
 
ИНСТРУКЦИИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ:
 • Не користете го ѕвездениот ласер на друг начин различен од оној што е наведен од производителот за да се избегне изложеност на опасно ласерско зрачење.
 • Немојте намерно да го вперувате во очи или лице.
 • Не обидувајте се да го отворите куќиштето на ѕвездениот ласер под никакви околности.
 • Ласерите не треба да се проектираат на или во рамките на патеката на летот на авионот од 10 наутички милји од аеродромот, затоа спуштете го аголот на ѕвездениот ласер, така што ласерите нема да се проектирани кон небото.
 • Користете го само со продолжен кабел наменет за надворешна употреба.
 
Функционира на сите временски услови!
Ѕвездениот ласер може да биде поставен на дожд и на температури под 0°C. Потрошувачката на струја е минимална, а производот покрива до 300 m2 на растојание од 100 метри.
Вистинско декоративно решение за вашиот дом!
Има и тајмер кој автоматски ќе го исклучи по 8 часа.
Ласерскиот уред можете да го користите не само за време на празниците, туку и за добра забава во вашиот дом.
Заборавете на одмоткувањето на кабли со сијалички кои често знаат да прегорат!
Сега го имате вистинското решение!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ѕвезден ласер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…