Купи!

Инстант магнетни трепки

290.00 ден

Инстант трепките се висококвалитетни магнетни трепки кои се прилагодуваат на природните горни трепки за само три секунди!

Нема на залиха

Compare

Опис

Инстант трепките се висококвалитетни магнетни трепки кои се прилагодуваат на природните горни трепки за само три секунди!

Нема лепак, нема остатоци, нема бришење и нема лепило за покривање со маскара и сенки за очи.

За само неколку секунди може да имате природен изглед, со прекрасни трепки. Тајната е во микро-магнетната технологија. Малите супер-безбедни магнети по должината на рабовите на двете горни и долни парчиња, кои се прилепуваат заедно и нежно ги притиснуваат вашите природни горни трепки меѓу нив. Притоа давајќи ви веднаш долги, густи, убави трепки и преубав облик на вашето око.

Инстант магнетните трепки се лесни како пердув. Ситните микро-магнети се толку дискретни што дури и нема да ги почувствувате дека ги носите. Дури ниту одблизу не ја откриваат тајната на магнетната магија на трепките, така што можете да ги носите секогаш кога сакате, и да изгледате гламурозно цел ден.
Кога ќе сакате да ги извадите, само ги вадите и ги складирате до следниот пат! Инстант магнетните трепки можете да ги носите одново и одново!

Се аплицираат на горните трепки. Нивните магнетни рабови се привлекуваат едни со други, држејќи ги на место и оставајќи ве со совршена, чиста линија за трепкање на работ на вашиот очен капак и со гламурозен изглед на вашето око, ВЕДНАШ! Нема да ги иритираат очите или да ги оштетат природните трепки.

 

КАКО СЕ УПОТРЕБУВААТ “ИНСТАНТ МАГНЕТНИТЕ ТРЕПКИ”

1. Пред да ја ставите горната трепка, нанесете маскара и било која друга шминка за очи (eyeliner, сенки за очи) и оставете да се исуши. Следно ставете ја горната трепка на горната линија на вашите природни трепки
2. Поставете ги трепките на врвот од вашата природна линија на трепките, така што надворешниот раб ќе се поклопува со работ на вашата природна линија на трепките.
3. Оставете ја горната трепка каде што е и земете ја долната трепка
4. Поставете ја долната трепка под природните трепки, така што ќе се поклопат и ќе се поврзат со магнетот од врвот(од горните трепки)

Во сетот се вклучени 2 пара трепки, по пар за секое око.
За долготрајна употреба внимателно вадете ги од кутијата и од окото.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Инстант магнетни трепки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…