Fisher Price музички еж

590.00 ден

Интерактивната играчка Fisher Price музички еж е преполна со возбудлива игра која расте заедно со вашето бебе! Помладите бебиња можат да вртат, превртуваат и да ги удираат играчките на грбот на својот другар или да ги притиснат копчињата за кои светат за да слушнат песни и фрази за бои, форми и бројки. Потоа, постарите бебиња можат да го туркаат или да го повлечат ежот за позабавна музика и звуци. Плус Fisher Price музички еж ќе ги препознае другите пријатели на Linkimals, како што е Fisher Price музичкиот лос, тие создаваат синхронизирана музика и светлосно шоу!

Compare

Опис

Интерактивната играчка Fisher Price музички еж е преполна со возбудлива игра која расте заедно со вашето бебе! Помладите бебиња можат да вртат, превртуваат и да ги удираат играчките на грбот на својот другар или да ги притиснат копчињата за кои светат за да слушнат песни и фрази за бои, форми и бројки. Потоа, постарите бебиња можат да го туркаат или да го повлечат ежот за позабавна музика и звуци. Плус Fisher Price музички еж ќе ги препознае другите пријатели на Linkimals, како што е Fisher Price музичкиот лос, тие создаваат синхронизирана музика и светлосно шоу! (Дополнителни играчки на Linkimals се продаваат одделно.)
Низ игра го следи развојот на вашето дете. Разиграните песни и фрази на ежот го запознаваат вашето бебе со форми, бројки и бои. Од седење, до лазење и туркање, до одење и влечење на другарчето, овој сладок еж им помага на моторните вештини на вашето бебе. Вртењето на ролерот, вртењето на кликачот на пеперутката, притискањето на копчињата и удирањето на лентата со играчки не е само супер забавно, овие активности помагаат да се зајакне умешноста на вашето бебе и координацијата рака-око.
 
Пријателска, интерактивна играчка за влечење еж со светла, музика и песни
Притиснете ги 5-те копчиња за осветлување за да слушнете за форми, бои и бројки
 
За бебиња на возраст од 9 месеци и постари
На германски јазик

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Fisher Price музички еж”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…