Happy Birthday – Свеќи за роденден

250.00 ден

Happy Birthday – Свеќи за роденден. Дување свеќички на торта е еден симпатичен роденденски обичај одамна вкоренет кај луѓето ширум планетата .

Compare

Опис

Happy Birthday – Свеќи за роденден. Дување свеќички на торта е еден симпатичен роденденски обичај одамна вкоренет кај луѓето ширум планетата . Денес е незамисливо да се прослави роденден без роденденска торта, дување на свеќичките на тортата и замислување на желба.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Happy Birthday – Свеќи за роденден”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…