Lexical-Соковник за цитрусни овошја

950.00 ден

Lexical-Соковник за цитрусни овошја. Со овој електричен соковник ќе ја исцедите последната капка сок од сите цитрусови плодови (портокали, цитрони, лимони, лајм..)

Compare

Опис

Lexical-Соковник за цитрусни овошја. Со овој електричен соковник ќе ја исцедите последната капка сок од сите цитрусови плодови (портокали, цитрони, лимони, лајм..)
Карактеристики:
-Уживајте во вкусот на свежо приготвен (вистински 100%) џус во било кое време.
-Исклучително лесно за користење и чистење
ОСУМ ПРИЧИНИ ЗОШТО СВЕЖИОТ ЏУС Е ПОДОБАР:
-Повкусен е, за разлика од купениот
-Нема хемиски додатоци
-Содржи ензими и нутреини, кои инаку се разградуваат со пастеризацијата
-Свежиот џус содржи повеќе витамин Ц и биофлаваноиди, што го прави одличен антиоксиданс
-Свежиот џус од портокал ги има сите состојки што се неопходни за организмот да произведува Колаген
-Одличен извор на магнезиум и сите витамини
-Одлично за тироидната жлезда и го намалува стресот
-Содржи природни шеќери кои се одлични за метаболизмот
Карактеристики:
•црна боја
• 40W
• 0.7l сад
• оцртана скала за мерење на самиот сад
• Отстранлив транспарентен сад
• вртење во две насоки

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Lexical-Соковник за цитрусни овошја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.