Modern мока пот за 4 шољи еспресо

690.00 ден

Modern мока пот за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.

Compare

Опис

Modern мока пот за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.
Modern мока потот е составено од 3 дела:
☑резервоар за вода (основа)
☑филтер за кафе
☑резервоар за кафе (горен дел)
Материјал: нерѓосувачки челик
Капацитет: 4 шољи
Како се користи:
☑Наполнете ја основата со вода, но не го надминувајте вентилот.
☑Наполнете го филтерот со мелено кафе.
☑Прицврстете го горниот дел од ѓезвето.
☑Ставете го ѓезвето на изворот на топлина и оставете да зоврие.
☑Горниот дел ќе се исполни со кафе.
☑Отстранете го ѓезвето од шпоретот и сервирајте го кафето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Modern мока пот за 4 шољи еспресо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…