Princess маса со столче

2,100.00 ден

Оставете го вашето дете да учи со забава со оваа Princess маса со столче. Го поддржува развојот на имагинацијата. Многу лесно се собира и не зафаќа простор во детската соба.

Compare

Опис

Оставете го вашето дете да учи со забава со оваа Princess маса со столче. Го поддржува развојот на имагинацијата. Многу лесно се собира и не зафаќа простор во детската соба.
Им помага на децата да стекнат навики како што се учење, читање книги итн. како и да стекнат редовни работни навики уште на млада возраст.
Масата и столчето за учење играат голема улога во успешниот образовен живот на децата, за соодветна средина за учење, работната соба и работната маса треба да бидат одвоени и приватни. Покрај тоа, масата и столот мора да бидат со соодветна висина и големина за детето да може удобно да учи.
Бирото треба да биде поставено на место што може да прима светлина.Дополнително, на масата не треба да има предмети што го одвлекуваат вниманието. Работната средина секогаш треба да биде чиста и уредна. На овој начин детето нема да биде расеано додека учи. Дополнително, работната средина треба да биде тивка. Исто така столчето не треба да биде премногу удобно.
 
Ширина на масата: 57x37cm
Висина на масата: 49cm
Висина на седење на столчето: 32cm
Дименсии на кутијата: 60x66x9cm
Тежина на кутијата: +/- 3.5kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Princess маса со столче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…