Scrabble-Игра со зборови

790.00 ден

Scrabble е популарна игра за составување на зборови.

Нема на залиха

Compare

Опис

Scrabble е популарна игра за составување на зборови.
Подлогата на која се игра. Едната страна е со веќе нацртани фигури за кои треба само да се состават зборови, додека на другата страна играчите сами треба да креираат свои зборови. Во сетот има четири фигури секоја со различен карактер, која фигура ќе ја одбереш зависи од тебе. Со среќа забавувајте се.
Производот се препорачува за деца над 6 години.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Scrabble-Игра со зборови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…