Апарат за загревање и одржување на температурата на оброци за бебе

490.00 ден

Затоплете го секој оброк на вашето малечко на температура како мајчино млеко.

Compare

Опис

Затоплете го секој оброк на вашето малечко на температура како мајчино млеко. Со превривање секој оброк ја губи својата хранливост и нутрициска вредност затоа апаратот го задржува оброкот на константна температура 35 C ~ 45 C. Апаратот ја одржува константната температурата на оброкот со часови. Ставете го топол оброкот во шишенце и ставето го шишенцето во апаратот за да ја одржува температурата на оброкот или пак ставете го ладен оброкот во шишенце во апаратот за да го згрее оброкот. Одговара за секое шишенце или тегличка со дијаметар не поголем од 5cm.

Карактеристики
-Ефикасната техника за загревање,температурата е точна.
-Погоден за разни детски напитоци: млеко, чај, кашичка, итн.
-Одржува константна температура
-Димензии: 12.5cm X 11cm x 8cm
-Материјал: ABS + електронски оригинал
-Моќност: 15W

Како да се користи:
-Поврзете го со електрична енергија и ќе се упали сигналното светло.
-Ставете го шишенцето во апаратот
-Со правилно позиционирање на шишенцето се активира прекинувачот, светнува црвената сијаличка и апаратот почнува да грее

Шишето не е вклучено во сетот

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за загревање и одржување на температурата на оброци за бебе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…