Безжичен FM mp3 плеер со 2USB и Bluetooth слушалка

890.00 ден

Безжичен FM mp3 плеер со 2USB со Bluetooth слушалка е перфектна комбинација на висока стабилност, моќни функции, одличен квалитет и лесно управување.

Compare

Опис

Безжичен FM mp3 плеер со 2USB со Bluetooth слушалка е перфектна комбинација на висока стабилност, моќни функции, одличен квалитет и лесно управување. Бидеќи има вграден микрофон овозможува добар квалитет на звукот. Подржува Bluetooth hands-free повици, што е многу погодно за разговарање на телефон додека возите. Благодарение на компактната големина, производот е лесен за инсталирање.Доаѓа со Bluetooth слушалка.Има поддршка на два уреди за поврзување на BT во исто време. BT Аудио ресивер слушалката е со полнење 30min-1 часа, може да се користи 3-4hours. Исто така подржува Hands-Free јавување, вграден микрофон.
Напон: 12V-24V, одговара на сите возила. ФМ предавател безжично се поврзува со звучниците во автомобилот. Погоден за секоја пригода, прошетка, спорт, возење, работа … Слушање музика во секое време.

Технички спецификации:
-Модел: V6 USB излез 5V / 2.1A
-Работен напон 12-24V БТ верзија 4.2 + EDR
-Пренос Растојание 5-10M ;
-Микрофон Ефективна Далечина 0.5-2m
-Материјал: Пластика
-Големина 8.7 * 6 * 14.2CM
-Музички формат MP3 / WMA
-FM фреквенција 87.5 ~ 108.0MHZ
-Работна температура 0 ~ 55 ℃
-FM режим Стерео,
-Технологија за заклучување PPL
-Distortion <0.1% стапка на фреквентен опсег 20Hz ~ 15KHz
-технологија: технологија за поништување на ехо и сузбивање на бучава (CVC)
-Целосен дуплекс, DSP (обработка на дигитални сигнали),
-Вграден засилувач на моќност

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Безжичен FM mp3 плеер со 2USB и Bluetooth слушалка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…