Даска за пливање

790.00 ден

Даската за пливање се корисни како помагала за обука за пливање. Тие се наменети за рекреативци и активни спортисти кои редовно вежбаат спортови на вода и други активности во вода

Compare

Опис

Даската за пливање се корисни како помагала за обука за пливање. Тие се наменети за рекреативци и активни спортисти кои редовно вежбаат спортови на вода и други активности во вода. Даската е уред за пливање кој се користи со цел да се издолжи трупот, да се зајакнат мускулите на колковите, рацете, рамената и нозете, така што практично работи на зајакнување на целото тело. Главната цел на оваа табла за пливање и тренирање е да помогне во зајакнување на телото и развој на специфични техники што ги бараат спортовите на вода. Неговата предност е тоа што е компактен и лесно се вклопува во торба која веќе содржи опрема и спортска опрема. Наменета не е само за оние кои знаат да пливаат, да ги усовршуваат своите вештини и не се користат за учење пливање.
Кикборд за пливање за деца
Иако се исклучително корисни, треба да се има предвид дека овие плочи за пливање се наменети за независна употреба и дека почетниците не треба да ги користат заради учење техники за пливање.
Карактеристики на табли за пливање:
– Се користи за издолжување на трупот
– Се користи за зајакнување на мускулите на колковите
– Се користи за зајакнување на рацете, рамената и нозете
– Најдобра опрема во светот на спортови на вода, која е омилена кај децата
– Наменет за деца (пред да станат адолесценти)
За разлика од другите помагала за учење во пливање, оваа табла е наменета за млади спортисти кои веќе знаат да пливаат и сакаат само да се подобрат, како и да научат специфични техники за да можат да вежбаат спортови на вода. Совршена опрема за спортови на вода за оние кои „не можар да излезат од вода“.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Даска за пливање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…