Детски костим Гроф Дракула

1,590.00 ден

Ако сакате сите да се вртат по вашиот малечок, Гроф Дракула е вистинскиот избор. Костим со одличен квалитет и начин на изработка.

Compare

Опис

Ако сакате сите да се вртат по вашиот малечок, Гроф Дракула е вистинскиот избор. Костим со одличен квалитет и начин на изработка.
Класичниот елек е изработен од софистицирана бургундска и црна брокада, со важничене на вратот.
Горниот де, во црна боја со бургунди елементи, е навистина нешто посебно. Секој детал е сведен до совршенство, дури и манжетните одговараат на елекот.
Црната кадифена шапка, со бургунди лента, додава посебен изглед на целиот костум.
Пантолони и навлаки за чизми го комплетираат костумот.
Вклучува: палто, елек, панталони, капа, навлаки за чизми.
Костимот е изработен од полиестер.
Препорачуваме рачно перење на сите наши костими во нежен детергент.
Да не се носи на хемиско чистење и да не се користи белило. Се препорачува пеглање со пегла на пареа.
 
Расположливи големини:
S 3-4 години 100-110cm
M 4-6 години 110-120cm
L 7-10 години 120-130cm
XL 10-13 години 130-140cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детски костим Гроф Дракула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…