Конзола за играње

950.00 ден

Конзола за играње која поддржува играње игри на мобилни телефони со Android овозможени за Bluetooth / Windows PC и PS3 конзола.

Compare

Опис

Конзола за играње која поддржува играње игри на мобилни телефони со Android овозможени за Bluetooth / Windows PC и PS3 конзола. Го трансформира вашиот мобилен телефон во прецизен систем за игри со врвни контроли. Конзолата е дизајниран со удобност за долгорочна игра. Држете ги рацете и зглобовите удобно за да можете да играте онолку долго колку што сакате.Вградена батерија од 650mAh, трае од 10 до 12 часа со едно полнење. Паметен режим на мирување за заштеда на енергија дизајниран за ефикасно подобрување на ефикасноста на батеријата, обезбедувајќи подолго време за репродукција.
Начини на поврзување:
-Андроид телефонско поврзување: Притиснете го копчето X + копче на режимот на 4 LED светла за да започнете да трепкаат, вклучете ја функцијата Bluetooth на телефонот за да го поврзете името на уредот „Gamepad“, додека не се вклучи LED-светлото „1“
-Поврзување со компјутер / PS3: Одржувајте ја гејмпадот исклучена, притиснете го копчето „Start“ долго време, вметнете ја линијата за податоци за Micro USB во PC / PS3, LED-сијаличката „2“ е вклучена.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Конзола за играње”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…