Купи!

Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција

490.00 ден

Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција. Масажер за грб, специјално дизајниран за ублажување на болката во грбот, како резултат на затегнати мускули, губење на кривата, и лошо порамнување на ‘рбетот.

Compare

Опис

Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција. Масажер за грб, специјално дизајниран за ублажување на болката во грбот, како резултат на затегнати мускули, губење на кривата, и лошо порамнување на ‘рбетот. Решение за затегнатост на ‘рбетот и напнатоста. Сите поминуваме премногу време седејќи, што негативно го менува нашето држење на телото. Ова неизбежно предизвикува вкочанетост и затегнатост на постуралните мускули кои се прицврстени на нашиот ‘рбет. Овој масажер е ефикасен и пренослив уред, кој лесно може да помогне во ублажување на овој универзален проблем. Користете го еднаш на ден само 5 минути, и ‘рбетот ќе стане пофлексибилен и вашето држење целосно ќе се трансформира.

Овој масажер за грб на повеќе нивоа, може да направи да се чувствувате пријатно, и да се држите исправено. Ја опушта и ослободува болката во долниот дел од рбетот. Со само 5 минути на ден, може да ви помогне да го истегнете ‘рбетот и да се опуштите, по напорниот работен ден. 3 прилагодливи нивоа на висина. Подобрување на циркулацијата на крвта, подобрување на метаболизмот.
Практичен совет
Опуштете се! Едена од клучевите работи за добро истегнување, и за ослободува од напнатоста е релаксација. Длабоко вдишете, нежно издишете и оставете ја вашата телесна тежина да работи заедно со гравитацијата. Така ќе постигнете поголемо истегнување и порано ќе стигнете во порелаксирана состојба
Како работи?
-Кога лежите на поддржувачот, гравитацијата овозможува предниот дел од вашето тело без напор да се истегне, со што околните мускули почнуваат да се релаксираат, нежно декомпресирајки ги дисковите во пршлените, и ја ослободуваат напнатоста и болката.
-Магнетен поддржувач
-Материјал: ABS, магнет
-Големина: прибл. 38,5х25см

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Масажер за истегнување на грб за лумбална корекција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…