Мини сет за фонду

890.00 ден

Мини сет за фонду идеален за незаборавен десерт на вашиот роденден, детска забава, венчавка и секоја прослава.
Ви овозможува да стопите чоколадо и да направите вкусен десерт во секое време.
Compare

Опис

Мини сет за фонду идеален за незаборавен десерт на вашиот роденден, детска забава, венчавка и секоја прослава.
Ви овозможува да стопите чоколадо и да направите вкусен десерт во секое време.
Производ кој морате да го имате во вашата кујна без разлика дали сте аматер или професионален готвач.
Го загрева чоколадото до совршена температура.
Во сетот се вклучени неколку калапи за форми, шпатули и вилушки.
 
Начин на користење:
Едноставно ставете го чоколадото во садот и приклучете. Ке биде готово за само неколку минути. Максимална количина на чоколадо 250гр.
Може да се користи како чоколаден сос на храна, или да се прелие торта, или било кој десерт. Да направите лижавчиња, колачиња и што уште не.
Не е потребна вода за да се стопи чоколадото.
Погоден за сите видови чоколадо.
 
Постојат две поставки за температура:
1. Одржување на температурата
2. Топење на чоколадото
 
Дијаметар на сад за топење: 8,5 Cm
Висина: 5 см
Димензии на апаратот: 10x19x14.5cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мини сет за фонду”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…