Рачен соковник со преса

790.00 ден

Рачен соковник со преса. Со овој рачен соковник со преса ќе ја исцедите последната капка сок од сите цитрусови плодови

Compare

Опис

Рачен соковник со преса. Со овој рачен соковник со преса ќе ја исцедите последната капка сок од сите цитрусови плодови (портокали, цитрони, лимони, лајм..) Изработен од нерѓосувачки челик – инокс, лесен за чистење и одржување.

Карактеристики:
-Уживајте во вкусот на свежо приготвен (вистински 100%) џус во било кое време.
-Масивната метална рачка со механизам овозможува цедење на сокот без напор.
-Исклучително лесно за користење и чистење

ОСУМ ПРИЧИНИ ЗОШТО СВЕЖИОТ ЏУС Е ПОДОБАР:
-Повкусен е, за разлика од купениот
-Нема хемиски додатоци
-Содржи ензими и нутреини, кои инаку се разградуваат со пастеризацијата
-Свежиот џус содржи повеќе витамин Ц и биофлаваноиди, што го прави одличен антиоксиданс
-Свежиот џус од портокал ги има сите состојки што се неопходни за организмот да произведува Колаген
-Одличен извор на магнезиум и сите витамини
-Одлично за тироидната жлезда и го намалува стресот
-Содржи природни шеќери кои се одлични за метаболизмот

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Рачен соковник со преса”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…