Сет за готвење од 13 парчиња

1,390.00 ден

Сет за готвење од 13 парчиња. Овој сет е неопходен дел од секоја кујна за подготвување на вкусни супи, чорби, вкусни стекови, омлети, до сосови, дури и печење.

Нема на залиха

Compare

Опис

Сет за готвење од 13 парчиња. Овој сет е неопходен дел од секоја кујна за подготвување на вкусни супи, чорби, вкусни стекови, омлети, до сосови, дури и печење. Уживајте во готвењето во овие нелепливи тави дома, во рерна, на шпорет, на скара или над камперски оган. Овој сет може да се користи на различни извори на топлина, вклучувајќи шпорет на гас и печки. Подгответе вкусни јадења и уживајте во најдоброто искуство во готвењето дома со овие садови за готвење. Без разлика дали е солење, крчкање, печење, или пржење.

Овој сет садови за готвење лесно можете да го измиете со помош на топла вода со сапуница и да го исушите целосно со мека памучна или ленена крпа. Покрај тоа, користете пластичен или дрвен прибор додека готвите во овие тави. Ова помага во проширување на животниот век на садот за готвење помагајќи му да го задржи своето нелепливо обложување. Осигурете се дека садот за готвење е целосно ладен пред да го измиете.

Сетот содржи:
-22cm тава за пржење
-22cm тенџере со стаклен поклопец
-18cm тенџере со стаклен поклопец
-16cm тенџере со стаклен поклопец
-6 лажици за сервирање храна

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет за готвење од 13 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…