Сет од 6 ексклузивни чаши за бело вино

950.00 ден

Специјално дизајнирани за уживање во добра чашка вино.

Compare

Опис

Заменувајќи го оловото пронајдено во кристалот со титаниум и циркониум, Шкот Звизел го создаде најсилното, најчистото, најбрилијантното кристално стакло на располагање. Извонредно избалансирани со беспрекорен дизајн и ласерски рабови. Секоја чаша е засилена на работ и постољето каде стаклото е најранливо. Специјално дизајнирани за уживање во добра чашка вино.

Тајната за долговечноста на стаклените производи на Шкот Звизел е нивната ексклузивна Тритан Кристал технологијата на производство. Со елиминирање на содржината на олово од стакло и заменувајќи го со титаниум и циркониум. Тритан Кристал дава супериорна издржливост и брилијантен изглед што рефлектира светлина. Покрај тоа, Шот Цвизел ги зајакнува зоните на стаклените производи што се најранливи на кршење: рабовите и споевите.
Независно тестирање докажа дека стаклените производи Шкот Звизел се спротивставуваат на оштетување, гребнатини, расипување, обезбојување и дамки дури и по 1.000 циклуси во машината за миење садови, помагајќи им долготрајно одржување на сјајот и убавината.
Заменувајќи го оловото во традиционалниот кристал со титаниум и циркониум, Шкот Цвицел го создаде најсилното, најјасното, најбрилијантното кристално стакло достапно.
Тритан Кристал ја задржува својата јасност и сјај.
Висина: 213mm
Дијаметар: 70mm
Капацитет:168ml

Произведени во Германија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет од 6 ексклузивни чаши за бело вино”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…