Средство против алги

300.00 ден

Средство за спречување на појава и раст на алги во водата во базените. Врнежите на дожд како и високите температури влијаат на нарушување на PH вредноста на водата и создаваат услови за појава и раст на алги.

Compare

Опис

Средство за спречување на појава и раст на алги во водата во базените. Врнежите на дожд како и високите температури влијаат на нарушување на PH вредноста на водата и создаваат услови за појава и раст на алги. Ова влијае на безбедноста на користењето на базенот, како и на чистотата на водата во неа. Начинот на дозирање зависи од чистотата на водата и е опишан на самото пакување.
Едно пакување содржи 1 литар течност

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Средство против алги”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…