Четка за отстранување на влакна на вашиот миленик

450.00 ден

Четка за отстранување на лабавите влакна на вашиот миленик до 90%. Редовно чешлање на вашето милениче со четка ќе помогне во тоа неговите влакна да бидат во многу подобра состојба.

Compare

Опис

Четка за отстранување на лабавите влакна на вашиот миленик до 90%. Редовно чешлање на вашето милениче со четка ќе помогне во тоа неговите влакна да бидат во многу подобра состојба. На тој начин ја отстранувате нечистотијата од неговото крзно и се спречува ширењето на алергии. Покрај ова, чешлањето е одличен начин да се провери дали вашето милениче има болви. Доколку вашето куче има мазно и кратко влакно, четкајте го само еднаш неделно. Доколку вашето куче има густо и долго влакно, се препорачува секојдневно четкање. Четката за кучиња ја чисти и ги отстранува лабавите влакна со леснотија без да го повреди кучето.Со оваа четка може подобро да уживате во домот со вашето куче, без да морате да мислите на кучешките влакна.
Карактеристики
– Погодна за кратки влакна и големи кучиња од 23-40кг.
– Кога навлагате длабоко под крзно на кучето со четката, ги отстранува сите лабави влакна
– Со ергономска рачка што ја прави четката лесна за употреба

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Четка за отстранување на влакна на вашиот миленик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…