2 во 1-LED-сијалица против инсекти

290.00 ден

Комбинира моќнo LED светло со ефективен електричен затворач за решавање на еден од најголемите проблеми во животот: ИНСЕКТИТЕ!

Compare

Опис

Комбинира моќнo LED светло со ефективен електричен затворач за решавање на еден од најголемите проблеми во животот: ИНСЕКТИТЕ!
Лесна инсталација, завртете ја исто како и секоја друга сијалица! (Не може да се користи со прекинувачи за придушување или HID сијалици)
Чекор 1: Исклучете го напојувањето
Чекор 2: Вметнете ја сијалицата во било кој 110V приклучок
Чекор 3: Запалете светло и светлината & zapper светлото ќе се активираат (откако ќе се вклучи синото LED светло, ќе се активира и zapper светлото против инсекти)
Чекор 4: За да ги префрлите режимите, едноставно кликнете на прекинувачот повторно.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-Дизајниран е за затворен / отворен простор.
– Сијалицата ги намамува инсектите со комбинацијата од сино / бело светло, без ослободување на штетни токсини или спрејови во воздухот.
-Нема потреба од хемикалии или додатоци.
-Производот е безбеден за миленичиња и деца.
-Идеално осветлување за целиот дом.
-Корисен на отворено, го спречува каснувањето, зуењето, летањето и убодите од инсектите во двор, базени,палуби и семејни собири.
-Висококвалитетно осветлување, додека заштедувате енергија.
-Одлично за канцеларии, продавници, одморалишта и станбени потреби.
-Чувајте ги вашите најблиски безбедно со сијалицата!

ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ:
-Откако светилката ќе се излади, едноставно одвртете ја и исчистете ја од инсектите со вклучената четка.
-Се препорачува за употреба во текот на целата година.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “2 во 1-LED-сијалица против инсекти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.