Купи!

3-во-1 Еколошки USB уред

890.00 ден

3-во-1 Еколошки USB уред за ладење, навлажнување и прочистување на воздух

Compare

Опис

Компактен, еколошки, без фреон личен USB уред за ладење кој го повлекува топлиот воздух од просторијата преку филтер за испарување на водата за да го навлажни додека лади. Единицата лади, навлажнува и ги чисти честичките од прав за подобар воздух. Единицата располага со тивки, 3-брзински режими, прилагодливи отвори за проветрување, резервоар за вода и LED светло.

Карактеристики:
-Функција 3-во-1: функции за ладење, навлажнување и прочистување на воздухот во еден уред, исто така може да ги намалат алергените, прашината и чадот во воздухот.
-Лесен за користење: лесен за ракување со едно копче за контрола и едноставно додавање вода и мраз во резервоарот.
-USB полнење: може да трае 8 часа во целост; удобен за користење во канцеларијата, дома или надвор.
-7 LED бои и 3 прилагодливи брзини: можете слободно да изберете една боја, или изберете го режимот циклус на бои односно режим кој е најсоодветен према вашето расположение
-Користење на процесот на безчујност; без фреон кои го осиромашуваат озонот, енергетски ефикасен и еколошки.

Спецификација:
-Материјал:ABS+PC
-Тежина: 1345g
-Големина : 14x14x14.5cm
-Моќност: 8W
-Напон: 110-240V
-Фреквенција: 50-60HZ
-Капацитет на резервоар: 700ml
-Режим: климатик со 3 брзини, индикатор за нивото на водата, прилагодливи излези за воздух.
-Резервоар за вода: трае до 10 часа
-Модел: бесчујно работи
-Функција: LED индикатор за моќност
-Воздушен волумен: 50CFM
-Приклучок: Може да се приклучи во ѕиден штекер или USB порти.

Забелешка:
-Резервоарот исполнет со вода може да се користи за 3-5 часа, и најдобро е да се додаде ледена вода или вода со мраз кога се користи.
-Кога се користи, на дното на ладилникот ќе има вода. Се препорачува да не го навалувате кога го преместувате, или внимателно истурете ја преостанатата вода и преместете го.
-Ве молиме отворете ги отворите за ладење на воздухот и отстранете ја фолијата од внатрешниот филтер за ладење пред да го користите.
-Излезната струја на некои компјутери е само 1A, и може да предизвика климатикот за ладење да не може да почне да работи или да не работи многу добро, па затоа се препорачува да го приклучите на напон од 5V, струја од 1.5-2A.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “3-во-1 Еколошки USB уред”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…