Foxy електротермално перниче за затоплување и за болки со џеб за раце

390.00 ден

Електро термално перниче со џеб за раце, се што ви е потребно за затоплување во студените денови кои следат и за ослободување од болки во телото. Електро термално перниче е торбичка наполнета и запечатена со специјален гел, која се користи за да обезбеди топлина, обично додека сте во кревет, но исто така и за затоплување на одредени болни делови од телото.

Нема на залиха

Compare

Опис

Електро термално перниче со џеб за раце, се што ви е потребно за затоплување во студените денови кои следат и за ослободување од болки во телото. Електро термално перниче е торбичка наполнета и запечатена со специјален гел, која се користи за да обезбеди топлина, обично додека сте во кревет, но исто така и за затоплување на одредени болни делови од телото. Ја намалува болката и прави да се чувствувате пријатно. Работи на електрична енергија нема проблеми со грејната вода, гас или грејачи.
Гелот во перничето има просечен период на користење од 2-3 години. Поврзете го на напојување 4-5 мин, зависно од потребите за топлина и останува топло околу 2-3 часа за употреба. Нема ризик протекување, моќно и лесено за употреба, затоа што не мора да е поврзано со жици или кабел. Супериорна заштита од електричен удар бидејќи не бара напојување откако ќе се загрее. Перничето е многу корисно за инстант олеснување од болка и третман на спортски повреди, артритис, болки во грбот болка, во градите, менструални грчеви, хипотермија итн.

Карактеристики:
Се полни како мобилен телефон и може да се користи континуирано од 120 до 180 минути.
Вметнете го кабелот за напојување на производот во приклучокот и поврзете го напојувањето.
Црвеното светло (индикатор) зпокажува дека греењето е во тек
По 4 до 5 минути перничето е подготвено за употреба. Откако ќе се наполни ќе остане топло од 120 до 180 минути.
Нема несакани ефекти
Лесен за употреба
Нема ризик од електричен удар

Достапни бои: розева, кафена и сина

ВЕ МОЛИМЕ НАВЕДЕТЕ ВО ЗАБЕЛЕШКА КОЈА БОЈА ВИ Е ПОТРЕБНА!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Foxy електротермално перниче за затоплување и за болки со џеб за раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…