Купи!

Intex Соларен греач

1,890.00 ден

Intex Соларен греач. Еколошка соларна технологија која ја зголемува температурата на водата во базен за приближно 3-5 степени во зависност од големината на базенот и временските услови.

Нема на залиха

Compare

Опис

Intex Соларен греач. Еколошка соларна технологија која ја зголемува температурата на водата во базен за приближно 3-5 степени во зависност од големината на базенот и временските услови.
Погодно е за надземни базени со капацитет помал од 30.280L.
Можно е поврзување на повеќе соларни греачи за поголеми базени.
Едноставно прикачете ја пумпата за филтрирање со проток помал од 9,463L / h.
1m x 1m површина за апсорбирање на сончевите зраци. Димензии пред да се пополни се 1,20m x 1,20m.
Вклучува точки за прицврстување на цревото од 32мм и 2 адаптери за употреба со црева од 38мм.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Intex Соларен греач”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…