Intex – Тенда за базен

5,500.00 ден

Intex – Тенда за базен.

Одморете се од сонцето без да морате да го напуштите базенот!
Compare

Опис

Intex – Тенда за базен.

Одморете се од сонцето без да морате да го напуштите базенот! Оваа супер модерна и практична тенда е конструирана од трајна ткаенина кој штити од УВ зраците и има едноставен дизајн кој лесно се прицврстува на низа надземни базени. Цврстата конструкција издржува брзина на ветерот до 5m / s. UPF 50+ и водоотпорен
Едноставно поставување – лесно се прицврстува со стеги. Додадете друга крошна за да ја зголемите површина под сенка. Одговара на сите Prism Frame ™ Правоаголни, Prism Frame ™ Овални и Ultra XTR ™ Правоаголни базени (освен 9,75х4,88х1,32m) и тркалезни базени со дијаметар 3,05 m и 3,66 m. Инсталирањето и отстранувањето се одвиваат брзо и лесно: додадете ја тендата во топлите, сончеви денови, отстранете ја во постудените денови или дури и репозиционирајте се со движењето на сонцето. Четири точки на поврзување за безбедно заклучување на крошна околу рамката на базенот Дизајнот со половина купола фрла сенка на голема површина на базенот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Intex – Тенда за базен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…