Купи!

Wireless Bluetooth 3.0 Music Receiver

390.00 ден

Wireless Bluetooth 3.0 Music Receiver ви дава можност да слушате музика од вашиот мобилен телефон преку друг уред без користење на дополнителен кабел.

Compare

Опис

Wireless Bluetooth 3.0 Music Receiver ви дава можност да слушате музика од вашиот мобилен телефон преку друг уред без користење на дополнителен кабел. Перфектна комбинација на висока стабилност, моќни функции, одличен квалитет и лесно управување. Се поврзува со AUX приклучокот во вашиот автомобил за да го овозможи вашиот систем за звук на автомобилот безжично да проследува аудио од вашиот мобилен телефон. Се поврзува автоматски со вашиот телефон откако ќе се вклучи. Со целосно полнење може да го користите до 8 часа. Освен тоа, режимот за спиење ја зачувува моќта додека не е во опсегот. Освен тоа, овој Bluetooth приемник е исто така дизајниран да работи и се приклучува со TV, звучници, слушалки, таблет, компјутер и сл. Со 3,5 милиметарски стерео приклучок. Компатибилен е со сите iPhone-и, сите iPads, уреди со Android и други паметни телефони кои се Bluetooth профил A2DP
Карактеристики:
– Безжичен, со микрофон и да поддржувате телефонски повик преку Bluetooth приемникот
– Режим на спиење за заштеда на енергија
– Компатибилен со домашни стереоизолации / звучници, стерео за во автомобил, слушалки
– Поддршка на iPhone, Android телефони, други паметни телефони кои го поддржуваат Bluetooth A2DP профилот

Спецификација:
– Верзија за Bluetooth: Bluetooth V3.0
– Профил на Bluetooth: A2DP стерео профил
– Bluetooth далечина: до 10 метри
– 3.5mm стерео приклучок за влез
– Време на трчање: до 8 часа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Wireless Bluetooth 3.0 Music Receiver”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…