ZОО Игра

790.00 ден

ZОО Игра. Едукативна, игра во зоолошката градина.
Еден од најдобрите и најефикасните начини за учење е да се забавувате. Нашата игра ЗОО учи и перцептивно и логично размислување.
Compare

Опис

ZОО Игра. Едукативна, игра во зоолошката градина.
Еден од најдобрите и најефикасните начини за учење е да се забавувате. Нашата игра ЗОО учи и перцептивно и логично размислување.
Задачата на детето е да ги распореди животните на таблата како во случајна картичка. Животните можат да се блокираат едни со други. За да го зголемите нивото на тежина, можете навреме да го одредите решението на задачата.
Сетот вклучува:
Табла со лизгачки блокови со животински мотиви,
10 картички со различен распоред на животни,
Оригинално пакување.
(без вклучен песочен часовник).
Димензии:
-22 x 22 x 5,6 см

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ZОО Игра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…