Купи!

Заштитна прекривка за автомобил

890.00 ден

Заштитна прекривка за автомобил за внатрешна или надворешна употреба. Оваа прекривка ги задоволува сите стандардни потреби за заштита на возилото.

Compare

Опис

Заштитна прекривка за автомобил за внатрешна или надворешна употреба. Оваа прекривка ги задоволува сите стандардни потреби за заштита на возилото.
Прекривката е водоотпорна, го заштитува вашето возило од прашина и нечистотија и исто така не дозволува акумулација на топлина и кондензација. Материјалите на изработка се издржливи и овозможува заштита од дожд, нечистотија и заштита од сонце.

Карактеристики:
Водоотпорна
Отпорна на пробивање, лесен и издржлив дизајн
Изработена е од материјал кој дише, за да не се задржува влага и топлина
Материјалот на изработка овозможува добра циркулација на воздухот под капакот, ја спречува влагата и го намалува зголемувањето на топлината.
УВ-отпорна ткаенина ја штити бојата на вашето возило од оштетување на УВ зраците.
Заштита од дожд, снег, нечистотија, прашина, измет од птици, топлина, студ.

Спецификации
Материјал: PEVA
Големини:

S – 400cm x 160cm x 120cm ( Citroen C3, Ford Fiesta, Opel Corsa, VW Polo)
M – 430cm x 160cm x120cm ( Citroen C4, Ford Focus, Opel Astra, Peugeot 307, Renault Megane, Seat Leon, VW Golf
L – 480cm x 175cm x 120cm (Citroen C5, Ford Mondeo, Opel Vectra, Peugeot 407, Renault Laguna, Seat Toledo, Volkswagen Pasat)
XL – 540cm x 175cm x 120cm (Citroen C6, Ford Galaxy, Opel Zafira, Peugeot 607, Renault Scenic, Seat Alhambra, Volkswagen Toureg)
XXL – 580cm x 175cm x 120cm

ВЕ МОЛИМЕ НАВЕДЕТЕ ВО ЗАБЕЛЕШКА КОЈА ГОЛЕМИНА ВИ Е ПОТРЕБНА!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Заштитна прекривка за автомобил”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…